неділя, 28 квітня 2024 г.
Міні-ТЕС для українських підприємств може заощадити до 30% палива

Міні-ТЕС для українських підприємств може заощадити до 30% палива

Євген Корф

директор НВП “ЕНЕРГО-ПЛЮС”

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) надає технічну підтримку з підвищення стійкості енергетичної системи України та забезпечення енергопостачання критичної інфраструктури. Зокрема, Україні передали 57 когенераційних установок (КГУ), міні-ТЕЦ, потужністю від 50 кВт до 1500 кВт.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Враховуючи стратегічний план державної політики, орієнтованої на забезпечення енергетичної стабільності системи та її окремих вузлів пов'язаних із критичною інфраструктурою, у березні 2024 року будуть внесені зміни в українське законодавство. Ці зміни адаптуються до принципів та положень законодавства ЄС, зокрема, Директиви 2012/27/ЄС про енергоефективність.

У рамках співпраці з USAID, ТОВ “НВП “ЕНЕРГО-ПЛЮС” здійснює розробку чотирьох проєктних рішень щодо підключення когенераційних установок малої та середньої потужності в Чернігівській області з подальшою реалізацією та введенням об'єктів в експлуатацію. 

За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, в рамках програми USAID закуповує 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. 

Завдяки цьому теплопостачальні підприємства зможуть генерувати додатково 56.5 МВт електричної енергії для власних потреб та забезпечити теплом приблизно 1 млн громадян та 960 об'єктів соціальної сфери. Йдеться про школи та лікарні, а також інші об'єкти місцевої критичної інфраструктури, зокрема, водоканали.

Переваги використання міні-ТЕЦ в умовах воєнного часу

По-перше, встановлення КГУ на базі комунальних підприємств дозволить забезпечити енергією, що підвищує їхню стійкість до перебоїв в електропостачанні під час надзвичайних ситуацій, а також надає можливість живлення місцевої системи теплопостачання в мінімальних потребах.

По-друге, їхнє використання забезпечить ефективне виробництво ресурсів (електричної та теплової енергії), при цьому собівартість виробленої електроенергії є нижчою в порівнянні з дизель-генераторами, а термін експлуатації КГУ є значно довшим.

По-третє, сучасні КГУ мають технічні рішення, що дозволяють у разі надзвичайних ситуацій, використовуючи резервні види палива, бути більш стійкими та підтримувати життєзабезпечення відповідного району.

Порівнюючи когенерацію з простою газовою генерацією треба зауважити, що вона передбачає використання одного джерела енергії для виробництва як електроенергії, так і тепла в рамках одного процесу. З огляду на реалізацію в рамках сучасних технологічних рішень, ККД таких установок на сьогодні найвища, а економія палива може становити до 30%, порівняно з простою газовою генерацією.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Наразі в Україні найпоширенішими є газопоршневі когенераційні установки, що характеризуються високою енергетичною ефективністю та помірними капітальними витратами. Проте вони дуже чутливі до ціни на газ: зі зростанням витрат на газ збільшується термін окупності інвестицій у їхнє встановлення. У світі вже дедалі більше поширюються технології біопаливних газопоршневих когенераційних установок, які використовують різноманітні види біопалива. Це є перспективним напрямком розвитку, оскільки такі технології сприяють декарбонізації та зменшенню залежності від традиційних видів палива.

Читайте також: Перехід України до “зеленої енергетики”: тенденції на користь альтернативних джерел енергії

КиївВлада

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.