понеділок, 20 травня 2024 г.
“Москва – то Молох”: історії з життя Анатолія Солов’яненка

“Москва – то Молох”: історії з життя Анатолія Солов’яненка

Людмила Троїцька

журналіст

Наприкінці вересня українці вшановують свого легендарного оперного співака Анатолія Солов’яненка. Вже стали традиційними зустрічі в музеї в Козині на день його народження (25 вересня), на яких дружина Світлана обов’язково розповідає якусь історію з життя співака, яку “ще ніхто ніколи не чув”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Так сталося і цьогоріч. Світлана Солов’яненко згадала, як під час перебування в США їх запросив в гості відомий американський художник українського походження Яків Гніздовський. Через погану погоду, подружжя тієї ночі залишилось в домі художника. Повернулися до готелю тільки вранці. А через деякий час Світлану не випустили з чоловіком на гастролі за кордон. Потім вони випадково дізналися, що того разу в США “кадебісти” страшенно перелякалися, коли співак з дружиною не повернулися до готелю. Вони вирішили, що подружжя вирішило попросили політичного прихистку. 

До речі, Анатолій Солов’яненко був першим українським оперним співаком, якого запросили виступити в театрі Метрополітен у США. Однак радянські керівники від культури не хотіли випускати співака за кордон. Вигадували будь-які причини: не прийшло запрошення, відмовляють у візі, страшенно зайнятий в репертуарі театру і таке інше. В решті решт сказали, що співака такого рівня не можуть випустити до США тільки для того, щоб він вийшов на сцену лише у двох виставах. Тоді керівництво Метрополітену зробило запрошення ще на п’ять вистав.

“Коли я сиділа в “золотій підкові” (амфітеатр в Метрополітен), я навіть не бачила, як він вийшов на сцену – я просто ридала від почуттів”, – згадує дружина Анатолія Солов’яненко. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Але той легендарний виступ мало не зірвався. Бо за кілька днів до вистави співак захворів, температура підскочила аж до сорока градусів. У той час в Америці лютував вірус так званого гонконзького грипу. І тоді керівництво театру викликало раніше Пласідо Домінго (він мав виступати пізніше українця), аби у Солов’яненка був час на одужання. 

Ще Світлана Солов’яненко розповіла, як її чоловіка запрошував до Москви тодішній мер Юрій Лужков. Пропонував вже обставлену квартиру і роботу, де співак захоче. Та Солов’яненко відмовився. А потім сказав, що нізащо не погодився б переїхати до Росії, “бо Москва – то Молох”.

Людмила Троїцька, журналіст

Фото надано автором

КиївВлада

Теги: зустріч, дружина, день народження, Анатолій Солов’яненко, оперний співак, музей в Козині, 25 вересня, Світлана Солов’яненко, історії з життя, вшанування памяті

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.