п'ятниця, 10 травня 2024 г.
Новий статус Захисника - впорядкування чи провокація

Новий статус Захисника - впорядкування чи провокація

Сергій Кондрюк

Експерт з питань соціально-трудових відносин

Чи правильно, коли ті, хто не знають навіть, що таке окопи, починають сортувати наших Захисників?

Наші “бойові” нардепи 21.08.2023 року зареєстрували під номером №9637 проєкт закону “Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо впорядкування процедури надання статусів (їх категорій) ветеранам”.

При цьому творці проєкту намагаються розмити свою відповідальність під колгоспним авторством – їх понад півсотні, серед яких чимало сумнівних “патріотів”.

Справедливо постають питання:

- чому через півтора роки війни “загорілося” нардепам взятися за сортування статусів наших воїнів?

- чому “вкид” законопроєкту відбувся під відзначення Дня Незалежності?

- чому серед авторів стільки одіозних нардепів, які заплямували себе ініціативами і голосуваннями про обрізання прав військових і кардинальне зменшення оплати їх служби?

- чому в такому пожарному темпі проштовхують законопроєкт, який півтора роки не був для нардепів актуальним?

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Є висока ймовірність, що прискорене прийняття цього законопроєкту відбувається заради “економії” на правах наших воїнів вже в Державному бюджеті на 2024 рік, проєкт якого днями Уряд подасть до Парламенту.

Необхідно підкреслити, що запропоновані в законопроєкті новації націлені не на розширенні прав наших Захисників, не на закріпленні хоча б існуючих пільг учасників бойових дій, а на масштабному згортанні преференцій для нових ветеранів війни.

В пояснювальній записці до законопроєкту сказано: “… наразі близько 500 тис. осіб мають статус учасника бойових дій (з них: 15 тис. брали участь у Другій світовій війні, 100 тис. воїни-інтернаціоналісти, 16 тис. „афганці”), при цьому очікується збільшення кількості ветеранів до понад 1,5 млн. осіб: це нові ветерани (середній вік 27-30 років)”.

Водночас при визнанні авторами трикратного зростання числа ветеранів, нардепи спокійно стверджують, що “реалізація проєкту не потребуватиме додаткових витрат та не впливатиме на показники Державного бюджету України”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Доказом спроби “Слуг” реанімувати “моно-турбо” є рекордний по швидкості розгляд цього законопроекту Головним комітетом на чолі з Галиною Третьяковою (дивним чином співавтор) – 22 серпня (через день після  реєстрації проєкту) вже був підготовлений схвальний висновок для розгляду у першому читанні. Слід підкреслити, в цьому комітеті розгляду чекають законопроекти від декількох місяців до декілька років.

Для чого?

Можна припустити, що:

  • голова Верховної Ради Руслан Стефанчук спробував провести тестування готовності "Слуг" і їх прибічників консолідуватися для прийняття на осінній  сесії закону про Державний бюджет на 2024 рік та інших складних законопроєктів.  Стефанчук  очолив список авторів, але під його прапор стало лишень 58 “різношерстних” нардепів і це з урахуванням сумнозвісного нардепа Торохтія Б. Г.;

  • відомі опозиційні економісти Юлія Тимошенко, Юрій Бойко та Ірина Геращенко підписались під авторством не читаючи законопроєкт, бо припустити, що вони вважають непотрібним його фінансувати можна лишень за умови їхньої цинічної лукавості.

До того,  серед свіженьких законодавчих ініціатив Руслана Стефанчука є проєкт постанови “Про Заяву Верховної Ради України про пріоритетні напрями державної політики України у сфері деокупації, реінтеграції і відновлення Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”, де авторський колгосп виглядає невдалою спробою потенційно наскрести необхідні 226 голосів.

Не виправдав очікувань і глава фракції “Слуга народу” Давід Арахамія  – його потуги виявилися малоефективними при збиранні “авторів” під законопроектом №9638 з громогласною назвою “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб”. Експрес-аналіз цього свіженького законопроекту говорить про міфічнічсть бажань авторів щось посилювати в соціальному захисті, бо видатків на “покращення” офіційно не планується.

Висновок

  • монобільшості вже зовсім не існує;

  • спроби створити вінегретну коаліцію наразі безуспішні;

  • з перших днів осінньої сесії нас чекають чисельні скандали і провальні голосування провладних ініціатив;

  • процес розгляду проекту Державного бюджету на 2024 рік остаточно поставить жирну крапку на спроможності Верховної Ради цього скликання приймати державницькі рішення.

То що буде результатами політичної осіні?

Сергій Кондрюк, експерт з питань соціально-трудових відносин

КиївВлада

Теги: новини україни, руслан стефанчук, галина третьякова, давид арахамія, монобільшість, законопроєкт №9637, турборежим, економія на зсу, економія на ветеранах, антинародна позиція верховної ради

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.