понеділок, 20 травня 2024 г.
Зрив сесії Київради схожий на підготовку владного перевороту в мерії

Зрив сесії Київради схожий на підготовку владного перевороту в мерії

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Блокування сесії Київради минулого тижня деякими фракціями – не такий вже безневинний вчинок і прохідний випадок, як декому здається.

Ці події, так виглядає, були скоріш за все інспіровані зовні. Повірте, я через це пройшов, коли штучний параліч міської ради 25 років тому, якраз в ці дні липня 1996 року, став вирішальним елементом тодішнього перевороту на Хрещатику і узурпації влади виконавчими структурами. І знаю, як воно робиться не зі слів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

От з якого такого дива депутати-блокувальники так різко підбадьорилися?

Формальним приводом їхнього демаршу стала незгода з проєктом рішення "Про внесення змін до переліку та персональний склад постійних комісій Київської міської ради IX скликання" від 21 грудня 2020 року, внесеним Віталієм Кличком.

Я подивився цей документ.

Він передбачає "міграцію" кількох депутатів між комісіями, а також ліквідацію комісії з питань охорони культурної спадщини, яка так і не провела жодного засідання.

Цей проєкт жодним чином не впливає на баланс сил в комісіях, і не зачіпає таких впливових і "хлібних" в шкалі депутатських цінностей комісій як бюджетна, земельна тощо. Може він не задовольнив чиїсь конкретно забаганки й надмірні амбіції, але це тим паче не може бути мотивом для такого розгулу пристрастей. На всіх керівних посад не вистачить, а депутатського мандату цілком достатньо, щоб працювати на користь своїх виборців, якщо для цього прийшли.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Коли я був у Верховній Раді України III скликання, відмовився від пропозицій фракції обиратися головою регламентного комітету, потім головою підкомітету та заступником голови бюджетного комітету, а залишився просто членом цього комітету, і нічого, був одним з найактивніших депутатів, до позиції якого прислухалися. Тож не було ніяких об'єктивних причин влаштовувати 22-го липня весь цей рейвах, внаслідок якого те засідання столичної міськради було найдаремнішим в цій каденції, депутати не прийняли жодного рішення з запланованих понад 200 питань порядку денного і з тим ганебно пішли на канікули.

До того ж, не забуваймо, склад комісій був затверджений ще в грудні минулого року. Що заважало за понад півроку виправити ситуацію? Щось не було видно якоїсь активності для цього. Ба більше, чимало з тих, хто блокував трибуну днями, тоді голосували за це та інші кадрові рішення і їх усе задовольняло. А деякі із фракцій, які 22-го протестували, тоді, пів року тому, отримали не співмірну з їх електоральною вагою кількість керівних посад в комісіях. Та й проєкт цього спірного рішення, я так розумію, не був таємницею. Пройшов комісії тощо. Чому ж тільки на сесії стався у частини депутатів такий сплеск емоцій?

Таку їх поведінку важко пояснити, окрім одного – отриманими командами від зовнішніх поводирів, які, слід очікувати, зараз почнуть ширити тези про те, що Кличко втратив контроль над Київрадою, депутати його не визнають і т.д. і т.п. Тим самим готуючи ґрунт для призначення нового голови КМДА. Склад цих "бунтівників" дивним чином співпадає з контурами гіпотетичної групи підтримки можливого нового керівника міськдержадміністації, у разі ухвалення такого кадрового рішення, про що пишуть деякі видання, і вказують на них як на теоретичних вигодонабувачів в цій ситуації у вигляді обіцяних посад секретаря ради, голів ключових комісій, керівників структур адміністрації.

Варто, з іншого боку, наголосити також, що в секретаріаті ради цю ситуацію просто проспали. І секретарю Київради необхідно було не займатися політичним туризмом і не прохолоджуватися тиждень в Тбілісі в абсолютно пустопорожній поїздці, а готуватися до сесії. Якщо не знали настрої депутатів, гріш їм ціна, якщо знали і розраховували, що якось пройде, це вже авантюризм. Досвіду і підготовки не вистачило. Зайва самовпененість підвела.

Я не стаю на ту чи іншу сторону. Нехай розбираються самі в своїх взаємовіносинах.

Але закликаю усіх учасників цього політичного спектаклю, що розігрується на наших очах, діяти відповідально і по закону, не допустити розвитку подій за сценарієм 25-річної давнини, що матиме згубні наслідки для Києва й киян.

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 – 1998 рр.

КиевVласть

Теги: новости киева, киевсовет, кличко, депутаты, київрада, срыв сессии, состав комиссий, перечень комиссий

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.