неділя, 19 травня 2024 г.

Північний апеляційний господарський суд теж повернув громаді Києва Троєщинські луки

Північний апеляційний господарський суд теж повернув громаді Києва Троєщинські луки

Північний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду про відмову СТОВ “Нова Україна” в позові про визнання недійсним рішення Київської міської ради “Про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення “Троєщинські луки”. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Північного апеляційного господарського суду. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Північний апеляційний господарський суд (у складі колегії: Скрипка І.М. (головуючий суддя), Михальська Ю.Б., Тищенко А.І.) залишив в силі рішення суду першої інстанції про відмову товариству-забудовнику в позові про визнання недійсним рішення Київської міської ради “Про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення “Троєщинські луки”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В суді зазначають, що у 2020 році Київська міська рада оголосила заказником місцевого значення “Троєщинські луки” території Деснянського району міста Києва орієнтовною площею 381,8 га, не надані у власність чи користування.

“Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю “Нова Україна” звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом про визнання недійсним зазначеного рішення Київради, обґрунтовуючи позов тим, що передана заказнику земля загальною площею 375,1841 га була раніше надана позивачу для забудови”, – додають в пресслужбі суду.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову сільгосптовариству “Нова Україна”. 


Як інформувала KВ, на початку вересня Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду відхилив касацію фірми, що наполягала на праві власності на 375 гектарів заказника “Троєщинські луки”. Судова тяганина тривала кілька років. Активісти й прокуратура доводили у суді безпідставність прав СТОВ “Нова Україна” (яку пов’язували з Денисом Комарницьким) на землі громади.

Читайте: Верховний Суд підтвердив право столичної громади на Троєщинські луки, – депутатка КМР

Нагадаємо, 21 жовтня 2004 року Київрада рішенням №655/2065 передала СТОВ “Нова Україна” 11 земельних ділянок в межах Деснянського району Києва загальною площею 486,5 га в оренду на 15 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Вказаний землевідвід відбувся за рахунок частини земель, закріплених раніше за радгоспом ім. Кірова (відповідно до згаданого вище державного акту на право користування землею від 1981 року). 

Але надалі плани СТОВ “Нова Україна” щодо освоєння цієї землі, схоже, змінилися. У 2004-2008 роках ця компанія поступо відмовлялася від цих ділянок, у зв'язку з чим Київрада декількома рішеннями передала їх іншим юридичним особам. Більшу частину цієї землі – близько 323,2 га – у той період столичні депутати безкоштовно передали у власність трьом обслуговуючим житловим кооперативам (ОКЖК) – “Забудовник”, “Містобудівник” та “Приладобудівник”. 

28 липня 2020 року депутати рішенням №92/9171 оголосили частину території Деснянського району орієнтовною площею 381,8 га ландшафтним заказником місцевого значення "Троєщинські луки". Згідно з рішенням, до цієї території було включено комунальні земельні ділянки, які не були надані у власність чи користування. Проте, як виявилось у подальшому, до складу заказника була включена у тому числі й земля, на яку “поклало око” СТОВ “Нова Україна. Відповідно до згаданого рішення Київради, охорона зазначеного об'єкта з оформленням охоронного зобов'язання була покладена на БО "Благодійний фонд Дніпровського району м. Києва "Київський еколого-культурний центр" – організацію, яка на даний час виступає третьою особою в згаданому судовому спорі. 

Читайте: Суд на 10 мільярдів: як Київрада імітує боротьбу за 375 га землі на Троєщині

Фото: відкриті джерела 

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, деснянський район, рішення, північний апеляційний господарський суд, нова україна, тов нова україна, стов нова україна

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.