середа, 17 квітня 2024 г.

Столичные экологи предлагают охотничьим угодьям Януковича придать статус национальных парков

Столичные экологи предлагают охотничьим угодьям Януковича придать статус национальных парков

За годы президентства Януковича в Украине произошел значительный упадок заповедного дела. Новые национальные парки не создавались, а те, которые были созданы ранее - почти не поддерживались государством, 4 из них вообще остались президентскими охотничьими хозяйствами.

Национальный экологический центр Украины предлагает Правительству завершить создание национальных парков, которое блокировалось Администрацией Президента Януковича.

С 2010 года, после прихода к власти Януковича, Государственное управление делами не выполняет Указы, которыми предусмотрена реорганизация президентских резиденций “Залесье”, “Белоозерский” и “Синегора” в национальные парки.

Согласно Указов Президента Украины от 11 декабря 2009 года, вышеупомянутые президентские резиденции в 6-месячный срок должны быть реорганизованы в национальные природные парки, но этого не произошло до сих пор, однако каждый год выделялись огромные средства из госбюджета на развитие имений в этих резиденциях.

Сейчас территории президентских резиденций, каждая из которых занимает по несколько тыс. га леса, до сих пор остаются закрытыми для доступа простых граждан.

“Днепровско-Тетеревское” государственное лесоохотничье хозяйство использовалось Януковичем как охотничьи угодья (Сухолучье) также должно было стать национальным парком. Минприроды в 2010 году даже были собраны почти все необходимые согласования для этого, кроме согласования директора этого хозяйства, и заблокировало создание национального парка на данной территории.

 

За последние три года Минприроды подготовило документацию для создания 11 заказников и 5 памятников природы общегосударственного значения. Проекты указов Президента о создании этих заповедных территорий было согласовано с центральными органами исполнительной власти и организациями, одобрены на заседаниях Правительства и представлен на рассмотрение Администрации Президента Украины . Однако Администрация Президента не передавала эти документы на подписание Януковичу.

Среди проектов Указов Президента, которые давно ждут подписания - 8 новых Указов о создании заказников и национальных парков, среди которых и скандальный “Беличанский лес” в Киеве.

Напомним, сегодня Верховная рада Украины поддержала постановление о возвращении правительственной резиденции “Межигорье” в государственную собственность. “За” соответствующее решение проголосовали 324 народных депутатов.

Читайте: Янукович убивал, пока разгоняли Евромайдан

 

Теги: янукович, парк, межигорье, нэцу, сухолучье, охота, синегора

п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях зяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
17:47
Колаборант вдавав із себе ченця й освячував ворожі танки, що насувались 2022 року на Київ
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.