понеділок, 20 травня 2024 г.

У Студениківській громаді хочуть створити регіональний ландшафтний парк “Студениківський”

У Студениківській громаді хочуть створити регіональний ландшафтний парк “Студениківський”

У ході 37 позачергової сесії 21 червня депутати Студениківської сільської ради затвердили Програму створення та забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку “Студениківський” на 2023-2024 роки. Крім мети збереження унікального природного ландшафту та різновидів рідкісної фауни, громада на території парку площею близько 2 тис. га планує розвивати туризм. 

Про це у коментарі KВ розповіла голова Студениківської громади Марія Лях. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зауважено на офіційній сторінці громади у Facebook, депутати затвердили Програму створення та забезпечення діяльності та розвитку Регіонального ландшафтного парку “Студениківський” на 2023-2024 роки з метою збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, відтворення природних комплексів та об’єктів, близьких до притаманного їм природного стану, створенню належних умов для організованого відпочинку населення та організації туризму в природних умовах.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як розповіла в коментарі KВ голова громади Марія Лях, необхідність же ухвалення Програми виникла у зв’язку із передачею громаді території колишніх колгоспних лісів. І додала, що екологи там виявили значну кількість представників флори та фауни і що над створенням цього парку громада працює вже п’ять років.

“У нас є відповідні землі, які мають заболочену місцевість, меліорацію, лісові насадження з конваліями та дубами, осикою, рекреаційну зону. Наразі на цих ділянках працюють екологи та біологи, і вони вже віднайшли різновиди рідкісного різнотрав’я (ковила), декілька різновидів диких орхідей Це унікальний не розораний куточок, який необхідно зберегти і це можливо лише створенням ландшафтного парку. Над цим проєктом ми працюємо вже з 2018 року. І я рада, що в цьому питанні є розуміння з боку обласної влади – ради та адміністрації, відповідних департаментів.  Адже це можна втратити, не замислюючись, яке багатство ми мали. І це якраз можливість зберегти первісний вид цього ландшафту, щоб з усіх куточків області мешканці могли приїздити та милуватися цим червонокнижним різноцвіттям, дикими тваринами”, – розповіла очільниця.

За її словами, рада прийняла наразі лише програму, аби дати можливість науковцям обґрунтувати доцільність створення цього парку. За її словами, у рамках програми громада планує створити умови для ефективного туризму та відпочинку. Це сама територія, яку держгеокадастр передав громаді у рамках інфвентирації і ця територія вблизько 2 тис. га буде закріплена за місцевим комунальним підприємством.

“Ми зможемо утримувати цей об’єкт, ми маємо на екологічному рахунку 400 тисяч коштів. І саме ці кошти ми можемо вкладати у розвиток цього парку та збереження унікальної екосистеми”, – зауважила вона.

Наразі Програмою передбачається на території парку створення візит-центру та музейних комплексів, облаштування рекреаційних зон, та їх обладнання туристичним обладнанням та інвентарем, укладання угод для проведення рекреаційної діяльності з туроператорами, будівництво якісних під’їзних автошляхів до основних організованих та обладнаних місць відвідування та відпочинку.

Так, загальний обсяг фінансування Програми на 2023-2024 роки нині складає 200 тис. гривень, в тому числі: 2023 рік – 100 тис. гривень, 2024 рік – 100 тис. гривень. 

Нагадаємо, що влада і депутати Студениківської громади поскандалили через освітню субвенцію. У грудні 2021 році депкорпус ради не зміг проголосувати за розподіл залишків держдопомоги у розмірі 3 млн на зарплати вчителям. Скандал вибухнув новою силою, коли до громади з перевіркою завітав Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції. Перевірка встановила адмінпорушення і передала відповідні протоколи до суду. Як виявилось, один із депутатів під час сесії не повідомив про конфлікт інтересів і проголосував за виділення коштів вчителям, очолюючи одну із шкіл громади. 

Читайте: Конфлікт інтересів: у Студениках поскандалили довкола розподілу освітньої субвенції вчителям

Фото: upload.wikimedia.org

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, туризм, сесія, студеники, дозвілля, студениківська громада, ландшафтний парк, Марія лях, екологи, заповідні об’єкти

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.