понеділок, 20 травня 2024 г.

Закатовані містяни у зруйнованому Тростянці – Мустафа Найєм показав звільнене від москалів місто (фото)

Закатовані містяни у зруйнованому Тростянці – Мустафа Найєм показав звільнене від москалів місто (фото)

За один місяць москальского "освобождєнія" місто Тростянець, що на Сумщині, перетворилось на руїну – зруйнована інфраструктура та прості житлові будинки. Окрім будівель, окупанти також нищили місцеве населення – розстрілювали та катували. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення заступника міністра інфраструктури України Мустафи Найєма. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За його словами, в Тростянці зруйновано сотні будівель, з них чимало об'єктів інфраструктури: залізничний та автовокзали, лікарня та місцева кондитерська фабрика, частково було понівечено містоутворююче підприємство.

"Трикутний дах на залізничному вокзалі вцілів, це був один із символів міста. Але будівлі навколо та потяги, що знаходилися на станції, розгромлені",- описує Мустафа Найєм.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Мешканці розповідали про розстріли рашистами звичайних містян прямо на вулицях, окупанти відбирали в них житло та їжу. В одному з гаражів в місті було знайдено тіло закатованого чоловіка, місцеві наголошують, що такий випадок був не один, правоохоронці продовжують знаходити тіла інших. 


"Найбільше руйнувань та спаленої техніки знаходиться у районі вокзалу. Площа перед вокзалом розрита: за словами українських військових, російські військові розкопали її для того, щоб зберігати боєприпаси. На вулицях Тростянцю розкидані залишки САУ, ворожої техніки та коробки з сухпайками окупаційних військ",- йдеться в повідомленні Мустафи Найєма. 

Також повідомляється, що багато місць у Тростянці нині заміновані. Над проблемою працює ДСНС разом із комунальниками. Наразі в місті вже відновлений мобільний зв'язок, а "Укрзалізниця" планує найближчим часом запустити дизель-поїзд Харків-Тростянець.

Нагадаємо, що громадяни, домівки та квартири яких були пошкоджені під час війни, можуть подати заявку на відшкодування пошкодженого майна в застосунку “Дія”.

Читайте: У застосунку “Дія” вже можна подати заявку на відшкодування пошкодженого через війну житла

Фото: Мустафа Найєм

КиївВлада

Євген Краснокутський

Теги: новини україни, війна, війна росії проти україни, напад росії на україну, сумщина, мустафа найєм, тростянець

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.