понеділок, 20 травня 2024 г.

“Музи не мають мовчати!”: відкрито прийом заявок на XVIII Всеукраїнський конкурс молодих акторів ім. Івана Франка

“Музи не мають мовчати!”: відкрито прийом заявок на XVIII Всеукраїнський конкурс молодих акторів ім. Івана Франка

XVIII Всеукраїнський конкурс молодих акторів ім. Івана Франка через повномасштабну війну знову відбудеться онлайн. В цьому році конкурс присвячений любові і коханню. У конкурсі мають право брати участь професійні актори театрів та концертних організацій (до 35 років) і студенти вищих навчальних закладів культури та мистецтв (від 15 років). Останній термін подачі заявки 15 травня.

Про це KВ стало відомо з релізу Національної спілка театральних діячів України (НСТДУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Ми добре зрозуміли, як це ненавидіти, але й усвідомили, що значить любити. Про любов сказано і написано чимало, але не забагато. Тож нехай буде більше любові, більше кохання і більше ніжності цього року”, – сказано в релізі НСТДУ.

До складу цьогорічного журі увійшли п’ять провідних і популярних акторів театру та кіно.

Леся Самаєва – кіноакторка (фільми “Хайтарма”, “Скажене весілля”, “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” та ін.), телеведуча, акторка київського Театру на Лівому березі. “Ми живемо та закохуємося навіть під ракетними обстрілами. Точніше живемо та кохаємо емоційніше та потужніше, бо усвідомлюємо цінність кожної хвилини. Тому хочеться, щоб наш конкурс цього року був творчим виплеском та квітами надії, які ми простягаємо одне одному”, – каже Леся Самаєва.

Дмитро Олійник – актор київських театрів “Золоті ворота” та Театру на Лівому березі, кіноактор (серіал “І будуть люди”, фільми “Будинок Слово”, “Крути 1918”, “Таємний щоденник Симона Петлюри” та ін.). “Ми стали більш стійкими, сильними, міцними, але водночас і більш вразливими та чуттєвими. Та ми не втратили найголовнішого – здатність любити. Поезія – це любов, закодована в букви, слова та рими. Вона прокладає місток між тим, що ми відчуваємо та як ми можемо це висловити”, – впевнений Дмитро Олійник.

Віталій Ажнов – актор Національного драмтеатру ім. Івана Франка, кіноактор (“Гуцулка Ксеня”, “І будуть люди”, “Вірити”, “Кава з Кардамоном” та ін.). “Мені б дуже хотілося побачити комбінації сучасної і класичної української поезії. Цікаво почути вірші інтимної лірики в умовах війни. Бажаю всім учасникам успіху і здорової конкуренції”, – поділився Віталій Ажнов.

Марина Кошкіна –  акторка Національного драматичного театру імені Івана Франка, кіноакторка (“Захар Беркут”, “Віддана”, “Із зав’язаними очима”, “Снайпер. Білий ворон” та ін.). “Що я очікую від конкурсу? Чуттєвої зустрічі, чуттєвого читання, справжніх живих емоцій...Мені б хотілося, щоб думка була попереду слова… Хочеться, щоб учасники нічого не вдавали, були самі собою і просто передавали думки обраних авторів. Бо прекрасне завжди є простим і зрозумілим”, – очікує Марина Кошкіна.

Надія Левченко – акторка Івано-Франківського театру ім. Івана Франка, кіноакторка (фільми “Відблиск”, “Інший Франко”, “Шляхетні волоцюги”, серіал “Черговий лікар”). “Музи не мають мовчати! І зараз, завдяки нашим захисникам, що тримають над нами мирне небо, ми просто зобов’язані відроджувати, творити, жити і закохувати у наше слово, пісню увесь світ. Все починається з любові… Все це наш – культурний фронт”, – каже Надія Левченко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У конкурсі можуть приймати участь професійні актори театрів та концертних організацій (до 35 років) і студенти вищих навчальних закладів культури та мистецтв (від 15 років). Відповідно журі оцінюватиме учасників у двох категоріях: юніори (студенти) та професіонали.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити електронну анкету-заявку за посиланням https://forms.gle/4De21H2XoF6sx93M6  та надати відеозапис виконання інтимної лірики або любовного прозового твору (класична чи сучасна література). У кожній категорії членами журі шляхом голосування буде визначено лауреатів І та ІІ премії. Глядацьке голосування буде проведено на Facebook-сторінці НСТДУ у Facebook. Останній термін подачі заявки 15 травня 2023 року (до 19:00). Переможців оголосять 7 червня 2023 року. Умови участі описані на сайті НСТДУ

Конкурс проводиться щороку з метою популяризації українського театрального мистецтва і української літератури (сучасної і класичної), розвитку мистецтва художнього слова, підтримки обдарованої молоді та підвищення авторитету акторської професії. Він спрямований на заохочення акторів театрів і студентів вищих навчальних закладів культури та мистецтва до вдосконалення своїх професійних навичок. 

Торік на конкурс надійшла 91 заявка. Першу премію серед професіоналів отримав Андрій Карпов – актор Театральної спільноти DSP і театру “Почайна”, а серед юніорів – Ганна Манжура, студентка Київського національного університету культури і мистецтв. Переможницею Глядацького голосування стала Поліна Філіппова, студентка Київського національно інституту театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого.

Фото: надане НСТДУ

КиївВлада

Олексій Алтинов

Теги: новини україни, НСТДУ, Віталій Ажнов, XVIII Всеукраїнський конкурс молодих акторів ім Івана Франка, Леся Самаєва, Дмитро Олійник, Марина Кошкіна, Надія Левченко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.