п'ятниця, 10 травня 2024 г.

КОДА надала освітні ліцензії комунальним та приватним закладам Київщини

КОДА надала освітні ліцензії комунальним та приватним закладам Київщини

Київська ОДА видала ліцензії восьми комунальним та двом приватним закладам у сфері освіти у Бориспільському, Фастівському, Броварському й Обухівському районах. Ліцензували діяльність не лише загальноосвітнім школам за трирівневою системою освіти, а й закладам позашкільної освіти та спортивного виховання.

Як стало відомо KV, у грудні-січні голова Київської ОДА Василь Володін підписав низку розпоряджень щодо впровадження загальної середньої освіти на Київщині комунальним та приватним навчальним закладам.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Комунальні заклади

Зокрема, Київська ОДА погодила ліцензію у сфері повної середньої освіти для "Навчально-реабілітаційного центру-гімназії "Зростання" Броварської міської громади. Навчальний заклад впроваджуватиме початкову світу з ліцензованим обсягом на 40 осіб. Центр-гімназія розташована у Броварському районі, у місті Бровари по вулиці Гагаріна, 8-А. 

За даними YouControl, заклад заснований нещодавно – у листопаді минулого року. І тимчасово, до оголошення конкурсу на посаду директора, керує цієї установю Наталія Сердюк. Так, на сайті місцевого видання до відкриття розповідали, що навчатимуться тут саме діти з особливими освітніми потребами. Планували створити 9 класів – початкової школи та гімназії, де кожному класі навчатиметься 4-6 учнів. Центр "Зростання" облаштували на базі міського центру комплексної реабілітації дітей із інвалідністю. Цей Центр діє в Броварах 17 років і надавав медичну, психолого-педагогічну та консультативну допомогу, з січня 2022 року його реформували у центр-гімназію "Зростання". Утримуватися заклад буде як за рахунок місцевих коштів, так і субвенції із держбюджету. 

На фото: новий заклад у Броварах – "Навчально-реабілітаційного центру-гімназії "Зростання" 

Серед ліцензіатів опинилися і навчальний заклад у Бориспільському районі. Так, без проходження процедури ліцензування ліцензії на трирівневу систему освіту одержала Семенівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. У документі погодили такі обсяги: за рівнем початкової освіти – 100 осіб, базової – 180 та профільної 40 осіб.

Школа базується на території села Семенівка по вулиці Центральна, 1 (нині у складі Студениківської сільської громади) і була побудована ще в 1987 році. На сайті закладу інформують, що минулому навчальному році тут навчалося 124 учні у 11 класах. Процес навчання тут забезпечують  під керівництвом директора Олени Шендрик 21 педагог. Діти можуть навчатися як в поглиблених класах, так і профільних, діють гуртки. 

Ліцензії одержали й заклади Борисполя, що надають послуги у сфері позашкільної освіти. Це – Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства, Центр технічної творчості “Евріка” та Бориспільський будинок дитячої та юнацької творчості “Дивоцвіт”. 

Про Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді відомо, що він був заснований при управлінні освіти і науки виконавчого комітету Бориспільської міськради шляхом відокремлення від Центру технічної творчості "Еврика" ще у 2007 році. До цього, з 1997 року, він накопичував свій досвід як відділу туризму та краєзнавства. Робота тут вибудована за трьома напрямами: краєзнавчим, спортивно-туристичним й військово-патріотичним. За кожним із них закріплені свої гуртки, в який діти займаються по 4-6 годин на тиждень. Заклад же був зареєстрований у 2006 році і зараз ним керує Тетяна Рахуба. Розташований він по вулиці Київський шлях 108.

Центр технічної творчості “Евріка” був створений у 1981 році на базі старої школи № 6 спочатку як станція юних техніків. Це був перший позашкільний заклад у місті і налічував він шість гуртків: фототехнічний, автоконструкторний, радіотехнічний, радіомодельний, гурток технічного моделювання й гурток художнього конструювання. На сьогодні до них додались ще гуртки радіоаматорів, авіамодельний, судномодельний, гурток кіностудії, технічного моделювання, конструювання одягу і гурток картингу. У Центр заклад було перейменовано вже 1991 році. З 2019 року який очолює Юрій Братусь. Навчання ведеться тут українською мовою і на безоплатній основі. Знайти заклад можна по вулиці Київський шлях, 87. 

Бориспільський будинок дитячої та юнацької творчості “Дивоцвіт” працює не менше своїх попередників – 38 років і у минулому більш відомий для містян як Бориспільський будинок піонерів. Заклад налічує 1958 вихованців від 4 до 22 років, з якими займається 48 педагогів. А ще – 32 гуртки і 130 груп, при яких існують творчі хореографічні, вокальні та образотворчі колективи. Працюють гуртки за п'ятьма напрямками: художньо-естетичним, соціально-реабілітаційним, дослідно-експериментальним, еколого-натуралістичним та гуманітарним. На сьогодні директором будинку є Наталія Тименко, яка 10 років очолювала посаду заступника директора БДЮТ. Заклад розташований за адресою вул. Старокиївська 1. Надаються тут і платні послуги у низці хореографічних та образотворчих гуртках. Вартість занять коливалась у 2020-2021 роках від 500 до 700 гривень щомісяця.

Декілька ліцензій у сфері позашкільної освіти відійшли і до Фастівського району, а саме - Фастівської міської громади. Так, у Фастові одержала ліцензію місцева Дитячо-юнацька спортивна школа, яка утримується на балансі Фастівської міської ради і працює за адресою: вул. Шевченко, 39. Юридично школа існує майже 30 років і зараз функціонує під керівництвом Бориса Свириденка. Заклад виховує спортсменів за шістьма видами спорту: баскетбол, бокс, футбол, кульова стрільба, легка атлетика і дзюдо. 

Також одержала ліцензію Фастівська станція юних натуралістів. У закладі функціонують такі гуртки як “Юні екологи”, “Юні кактусоводи”, “Рослини-символ України”, “Я пізнаю світ”, “Людина і довкілля”, “Природознавство для дошкільників”. Вихованці пізнають науку й через творчість: вивчають бісероплетіння, екодизайн, фітодизайн й елементи флористики. Також юні природознавці слідкують за живим куточком. 

Загалом Станція була заснована ще у 1981 році та розміщувалася на території ботанічного саду, нині – парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва “Молодіжний”. Заклад функціонує у місті Фастів по вулиці Капітана Строкова 18. А зареєстрований він у 1992році. Наразі її керівником є Ольга Сіляк.

Ще одним творчим закладом, одержавшим ліцензію, став Ржищівський будинок дитячої та юнацької творчості, що розташований у Ржищеві по вулиці Ярмаркова, 24-А (Ржищівська громада). Це вже територія Обухівського району. 

Заклад позиціонує себе, як багатопрофільний позашкільний навчально-виховний заклад, що забезпечує здобуття позашкільної освіти. Адже у цьому будинку творчості вихованці мають змогу вивчати образотворче і декоративно-прикладне мистецтво, вокал і шахи Також вихованці можуть вступити до військово-патріотичного гуртка, або до місцевого учнівського самоврядування, чи спробувати свої сили, навчаючись на гуртку журналістики. Станом на січень 2021 року, тут навчалося понад 300 гуртківців. 

Заклад зареєстрований у 2003 році, а працює він під керівництвом Надії Терещенко, яка займає посаду в.о. директора закладу із серпня 2020 року. 

Приватні заклади

П’ять ліцензій КОДА надала приватному закладу "Вишеньківський міжнародний ліцей "Золоче". Це ліцензії на базову трирівневу загальну середню освіту та позашкільну.  Так, тут зможуть виховуватися 45 дітей, а навчатися загалом 175 учнів (початковий рівень – 60, базовий – 75, профільний – 40). Локалізується він на території  Бориспільського району у селі Вишеньки (вулиця Набережна, 28-А, територія Золочівської громади) із загальною потужністю будівлі на 250 осіб.

Та перед цим губернатор Володін анулював на підставі заяви ліцензіата ліцензію цьому ТОВ у сфері дошкілля, видану ще червні 2016 року. Ймовірно, аналювання пов’язане із перейменувнїанням закладу із НВК в міжнародний ліцей. 

Про ліцей відомо, що він має столичну реєстрацію за адресою: Київ, вулиця Драгоманова, 1-М. І надає свої послуги вже понад 10 років, починаючи з травня 2011 року. Керує ліцеєм Софіко Ровінська, а належить двом бенефіціарам, ймовірним родичам, Коржевським – киянинам Юрію Володимировичу і Наталії Юріївні, та Тетяні Володимирівні, яка зареєстрована у Вишеньках. 

Крім того, Юрій і Наталія Коржевські є власниками обслуговуючого кооперативу Садово-будівельний кооператив "Золоче 3", що спеціалізується на будівництві житлових та нежитлових будівель з 2015 року, зі статутним каптівлом в понад 4 млн гривень компанії з оренди та управління нерухомістю ТОВ "Рів’єра Золоче". Остання також зареєстрована як ФОП з 2006 року, діяльність якого пов'язана зі сферою освіти. Також Наталія Коржевська є співвласницею ще декількох компаній: ТОВ "Золоче Сервіс" – комплексне обслуговування об'єктів та "УБА "Інше Місто" – купівля та продаж нерухомості.

Коржевський також займається підприємницькою діяльністю ще з 2003 року у сфері вантажного автомобільного транспорту. У його досьє також є низка компаній, де він рахується як співвласник. Це – ТОВ "Укрінвестхолдінг" (будівництво житлових та нежитлових будівель), компанії із двохмільйонним капіталом ТОВ "Уба-Транс" (вантажні перевезення автомобільним транспортом) тощо. 

На сайті ліцею зауважено, що заклад розташований на території котеджного містечка "Золоче". У дитсадку тут працюють три групи для дітей від 3 до 6 років, де вивчають поглиблену англійську за міжнародною програмою Cambridge Pre-Primary. Вартість навчання у такому дитсадку складає від 560 до 1150 доларів за місяць (близко 16 – 33 тис. гривень ). У міжнародній школі ж пропонують навчання за білінгвальною програмою вартістю від 1,5 до 2 тис. доларів на місяць (близько 43-57 тис. гривень).

Тут використовують методику навчання дітей англійської мови з раннього віку. 

"Першу половину дня наші учні проводять з сертифікованими викладачами Cambridge Primary and Secondary, вивчаючи Міжнародний блок програми. У другій половині дня досвідчені педагоги викладають предмети відповідно до державних стандартів України", – йдеться на сайті. 

На фото: "Вишеньківський міжнародний ліцей "Золоче"

У Фастівському районі ліцензію має і приватна підприємиця Юлія Плосконній. Свою діяльність вона планує здійснювати у сфері позашкільної освіти у місті Васильків по вулиці Соборна, 66 (територія Васильківської громади). Як ФОП, вона була зареєстрована у грудні 2014 року. Крім освітньої сфери, у досьє прописані таки види діяльності як виробництво дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів, металевих конструкцій, оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням тощо.

Також КОДА анулювала на підставі заяви ліцензіата ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти ще одній фізичній особі-підприємцю – Оксані Макаровій. Ліцензію ж вона одержувала нещодавно, у червні 2021 року у сфері дошкільної освіти і планувала працювати в місті Ірпінь по вулиці Давидчука, 28. Нині ж діяльність її ФОП припинена. І згідно із даними Єдиного державного реєстру, займалася вона підприємницькою діяльністю всього два роки.   

Нагадаємо, що на Київщині продовжує розширюватися мережа ліцензованих закладів освіти. У листопаді Київська ОДА затвердила ліцензії освітнім закладам у Фастівському, Бучанському, Бориспільському, Вишгородському та Броварському районах у сфері дошкільної освіти. Серед одержувачів документів – комунальна школа та ще чотири приватні дитячі садки. Останні належать бізнесменам, діяльність більшості яких раніше не була пов'язана з вихованням дітей. Загалом в установах хотіли охопити вихованням 185 дітей пристоличного регіону.

Читайте: Теплое место: Киевская ОГА раздала лицензии детсадам пяти районов Киевщины

На початку жотвня Київська ОДА погодила шість ліцензій для провадження освітньої діяльності в Бучанському та Фастівському районах. Серед ліцензіатів на Київщині лише нові навчальні заклади. Це – комунальні дитсадок і початкова школа та ще три приватних дитсадка з гімназією. Та за декількома новачками все ж стоять власники розширеної мережі як дошкільних, так і закладів середньої освіти в області. 

Читайте: На старті: на Київщині ліцензували діяльність шести нових шкіл та дитсадків

Ще пізніше жадані документи одержали ще два комунальних та п’ять приватних закладів з Обухівського, Броварського та Бучанського районів. 

Читайте:  Дошкільний бум: влада столичного регіону роздала ліцензії приватним дитсадкам

У серпні Київська ОДА надала жадані ліцензії п’ятьом та поновила документи ще двом закладам освіти. Це – ліцеї та гімназії, що надаватимуть як базову трирівневу середню освіту, так і працюватимуть у сфері дошкілля. Загалом ліцензії відійшли у громади Фастівського та Білоцерківського районів. Найбільша же кількість із них дісталася саме громадам Бучанського району. 

Читайте: У трьох районах Київщини відкрилися нові приватні ліцеї та гімназії

Крім того у червні-липні Київська ОДА видала близько 80 освітніх ліцензій комунальним навчальним закладам. Це – базові та початкові школи, дитсадки, а також центри позашкільної освіти в семи громадах Бучанського, Броварського та Фастівського, Обухівського районів. Досить популярною на Київщині залишається дошкільна сфера. Так, КОДА продовжує видавати значну кількість ліцензій приватним дитсадкам з мережею від 35 до 100 вихованців. 

Читайте: На Київщині розширюється мережа приватного дошкілля 

*Семенівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Студениківської сільської ради (код ЄДРПОУ: 20619693).

** Бориспільському міському центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (код ЄДРПОУ: 34783234).

*** КЗ "Бориспільський міський центр технічної творчості "Евріка" Бориспільської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ: 25299000). 

**** Будинку дитячої та юнацької творчості "Дивоцвіт" Бориспільської міської ради Київської області (код ЄДРПОУ: 19407483).

***** КЗ Фастівської міської ради "Дитячо-юнацька спортивна школа" (код ЄДРПОУ: 25301330).

****** Ржищівський будинок дитячої та юнацької творчості (код ЄДРПОУ: 26376694).

******* Комунальна організація (установа, заклад) "Навчально-реабілітаційний центр-гімназія "Зростання" Броварської міської ради Броварського району Київської області" (код ЄДРПОУ: 44621916).

******** ТОВ "Вишеньківський міжнародний ліцей "Золоче" (код ЄДРПОУ: 37689436). 

********* ФОП Плосконній Юлії Олександрівні (реєстраційний номер облікової картки 2953616441).

********** ФОП Макарова Оксана Василівна (реєстраційний номер облікової картки платника податків 3103400269).

Фото: колаж KV

КиевVласть

Анастасія Олійник, Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, власть киевщина, борисполь, образование, ирпень, васильков, фастов, Обуховский район, бориспольский район, броварской район, фастовский район, лицензия, ржищев, распоряжения, студеники, дошкольное образование, среднее образование, профильное образование, базовое образование, золочев

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.