четвер, 16 травня 2024 г.

Суд виправдав експідлеглого Вячеслава Непопа у справі “будівництва веломаршруту з Троєщини до Європейської площі”

Суд виправдав експідлеглого Вячеслава Непопа у справі “будівництва веломаршруту з Троєщини до Європейської площі”

Нещодавно суд виправдав експосадовця КП “Житлоінвестбуд-УКБ” Володимира Заріцького у справі щодо факту службової недбалості при створенні в 2015 році велосипедного маршруту з Троєщини до Європейської площі. Слідство тривало близько 9 років. Заріцького на фініші обвинувачували в тому, що він не перевірив акти виконаних робіт на суму 5,1 млн гривень, а саме будівництво відбувалось з порушення державних будівельних норм і стандартів, через що ці гроші платити підряднику було не можна. Доказати скоєння злочину слідчим Нацполіції не вдалося в першу чергу через те, що в період будівництва цього веломаршруту відповідних державних норм і стандартів просто не існувало. Що цікаво, тодішній директор “Житлоінвестбуду-УКБ”, а нині – заступник голови КМДА Вячеслав Непоп (на колажі) у цій справі не мав жодного статусу. Схоже, через те, що розслідування починалось з претензій до порушення правил конкуренції під час проведення відповідного тендеру, але незабаром про ці обставини чомусь “забули”.

Як стало відомо KВ, 18 вересня 2023 року Деснянський районний суд Києва визнав експосадовця КП “Житлоінвестбуд-УКБ” Володимира Заріцького невинуватим у вчиненні службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст. 367 КК України). Відповідний виправдувальний вирок було опубліковано в Держреєстрі судових рішень 24 жовтня 2023 року – після того, як це рішення 19 жовтня набуло законної сили.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Слідство щодо цього “екскомунальника” здійснювалося в рамках кримінального провадження №42015100030000103, яке було відкрито Деснянським управлінням Нацполіції Києва ще 8 липня 2015 року. Офіційною підставою для виправданням Володимира Заріцького стала відсутність у його діях складу вказаного злочину. У зв'язку з цим Деснянський райсуд залишив без розгляду і цивільний позов Деснянської окружної прокуратури щодо стягнення з обвинуваченого на користь бюджету Києва 5,1 млн гривень шкоди, завданої вищезгаданим правопорушенням.

Як з'ясувалося, 25 травня 2015 року між КП “Житлоінвестбуд-УКБ” і КП “Шляхово-експлуатаційне управління (ШЕУ) по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Деснянського району” було укладено договір на створення велосипедної інфраструктури та рекреаційного велосипедного маршруту з житлового масиву Троєщина до Європейської площі. 

Читайте: При Кличко жители Троещины будут добираться до центра Киева на велосипедах

Вартість цих робіт мала скласти 40,8 млн гривень. Відповідальною особою зі здійснення технічного нагляду за ходом виконання цих робіт керівництво КП “Житлоінвестбуд-УКБ” призначило саме Володимира Заріцького, який на той час займав посаду заступника начальника відділу технічного нагляду даного підприємства.


Відкриття велодоріжки у вересні 2015 року (фото з відкритих джерел)

Інформації про те, скільки всього грошових коштів отримав підрядник за реалізацію цього проєкту, у відкритих джерелах немає. Але відомо, що у період з липня по листопад 2015 року КП “ШЕУ Деснянського району” отримало від КП “Житлоінвестбуд-УКБ” проплати за 11 актами виконаних робіт на загальну суму 5,1 млн гривень. Одним із тих, хто підписував ці акти, був Володимир Заріцький. За даними слідства, він належним чином не перевірив, чи відповідають такі акти умовам договору, а також Державним будівельним нормам (ДБН) і Державним стандартам України (ДСТУ), у зв'язку з чим столичному бюджету, мовляв, і було нанесено збитки на вищезгадану суму. 

Головною причиною виправдання Володимира Заріцького стало те, що фактично правоохоронці не змогли довести наявність вказаних порушень. Так, зокрема, за результатами відразу двох експертиз (судово-економічна, а також комплексна судова будівельно-технічна та економічна), які були проведені в рамках цього слідства в 2020 та 2021 роках, не було підтверджено наявність збитків. 


Скріншот вироку

Зазначимо, що прокурори називали ці експертизи “недопустимими в якості доказів”. Однією з підстав стало те, що обвинувачений брав участь у цих дослідженнях як громадських експерт, а тому, мовляв, міг якось вплинути на результати експертиз. Єдиним аргументом правоохоронців фактично була “перша” експертиза – судова будівельно-технічна, яка була здійснена в 2017 році та відповідно до результатів якої було підтверджено збитки на вищезгадану суму.

На відсутність будь-яких порушень вказував і ексзаступник директора КП “ШЕУ Деснянського району”, який по цій справі проходив у якості свідка. Він повідомив суду про те, що у 2015 році, коли будувалась велодоріжка за маршрутом “Троєщина – Європейська площа”, в Україні взагалі були відсутні державні будівельні норми для веломаршрутів. При цьому, він зазначив, що задля реалізації даного проєкту його КП консультувалося з державним підприємством “Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна”, яке надало їм відповідь стосовно того, яких вимог потрібно дотримуватися при проведенні даних робіт. 

Ще один свідок, начальник одного з відділів Державної аудиторської служби України, розповів служителям Феміди, що під час ревізії діяльності КП “Житлоінвестбуд-УКБ”, яка проводилася в 2013-2016 роках, не було встановлено порушень при виконанні вищезгаданих робіт. Зокрема, аудитори не побачили розбіжностей у даних, зазначених у актах виконаних робіт та показниках кошторису. 

Свою вину не визнавав і сам Олександр Заріцький. Серед іншого, він теж вказував на те, що тоді було відсутнє державне нормативне регулювання цих робіт. Також обвинувачений повідомив, що перша експертиза проводилася через два роки після укладки асфальтового покриття, а тому його якість цілком могла змінитися. 

Що цікаво, фактично це слідство було розпочато за інших причин. Спочатку правоохоронці звернули увагу, що у тендері на створення веломаршруту з житлового масиву Троєщина до Європейської площі взяли участь всього двоє учасників, які, до того ж, певним чином є пов'язаними – вищезгадане КП “ШЕУ Деснянського району” і КП “ШЕУ Дніпровського району”, засновником яких є столична громада в особі Київської міськдержадміністрації (КМДА). Втім, надалі про цю обставину слідчі чомусь “забули” і претензій з приводу ймовірних порушень правил конкуренції до організаторів торгів та їх учасників більше не висували.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, що влаштування в Києві зазначеного веломаршруту передбачено “Концепцією розвитку велосипедної інфраструктури столиці”, яка була затверджена міськрадою тільки у лютому 2018 року. Ймовірно, цей маршрут незабаром будуть перебудовувати. 28 січня 2022 року КП “Житлоінвестбуд-УКБ” уклало з ТОВ “Інститут “Київдормостпроект” договір на коригування проекту реконструкції та будівництва вулично-дорожньої мережі щодо створення велоінфраструктури та рекреаційного веломаршруту “Житловий масив Троєщина – Європейська площа” ціною 2,44 млн. гривень.

Читайте: Проект веломаршрута “Жилмассив Троещина – Европейская площадь” откорректируют за 2,44 млн гривен

Володимир Заріцький працював на КП “Житлоінвестбуд-УКБ” з серпня 2002 року по січень 2020 року, після чого пішов на пенсію. Значну частину своєї трудової кар'єри, 27 років, він провів, працюючи інженером з технагляду. Більше інформації про нього у відкритих джерелах немає.

Будівництво велодоріжки з Троєщини до Європейської площі та значна частина слідства проходили у той період, коли КП “Житлоінвестбуд-УКБ” очолював Вячеслав Непоп. Він керував цим підприємством з 2002 по 2018 рік, після чого “пішов на підвищення”, ставши заступником голови КМДА. Нагадаємо, прізвище даного посадовця прямо чи опосередковано неодноразово фігурувало в різних скандалах з кримінальним підтекстом. 

Читайте: Слід Непопа: Нацполіція розслідує захоплення столичною владою землі Міноборони

У лютому 2020 року Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання посадовими особами “Житлоінвестбуд-УКБ” своїм службовим становищем. Слідство попередньо встановило, що це КП неправомірно віддавало більшу частину бюджетних підрядів компаніям, які пов'язані з Вячеславом Непопом. Скільки коштів було перераховано на рахунки таких фірм, поки достовірно невідомо, але як мінімум три компанії отримали підрядів на загальну суму понад 1,63 млрд гривень. Серед іншого, правоохоронців зацікавила третя черга реконструкції київського зоопарку вартістю понад 802 млн гривень.

Читайте: Миллиарды Непопа: Нацполиция расследует сомнительные закупки КП “Житлоинвестбуд-УКБ”

Наразі КП "Житлоінвестбуд-УКБ" очолює Олександр Акімов – посаду директора він обіймає з 2 січня 2020 року. Його попередником був Сергій Данилович, який виконував обов'язки керівника цього підприємства з 26 червня 2018 року і який змінив на цій посаді вищезгаданого Вячеслава Непопа. 

Вказане КП підпорядковане Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА. Діяльність даного департаменту з 2018 року контролює Вячеслав Непоп. Також він відомий як депутат Київради IV, V, VII, VIII скликань та чинного IX скликання Київради (на останніх виборах пройшов від партії мера Києва Віталія Кличка “УДАР”).

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, КМДА, ремонт, кп, київрада, вячеслав непоп, будівництво, кримінальне провадження, нацполіція, вирок, слідство, службова недбалість, експертиза, борис работнік, веломаршрут, житлоінвестбуд-укб, олександр акімов, кп житлоінвестбуд-укб, велосипедна доріжка, володимир заріцький, велодоріжка, велосипедний маршрут, шеу деснянського району, кп шеу деснянського району

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій